Кафедра теоретичної електротехніки

Вступ на бакалаврат

Вступ на бакалаврат на основі повної загальної середньої освіти

Спеціальність 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

Освітньо-професійна програма Електротехнічні пристрої та електротехнологічні комплекси

Якщо ви щойно закінчили школу, вже одержали документ про повну загальну середню освіту та складаєте національний мультипредметний тест (НМТ) цього року або вже склали зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) у попередні роки, саме час обрати майбутню професію. Ви будете вступати на освітній рівень бакалавра – це перший рівень вищої освіти.

Мрієте про творчу роботу, достойну зарплату, міжнародне визнання, престиж та перспективу – обирайте освітню програму підготовки (спеціалізацію) "Електротехнічні пристрої та електротехнологічні комплекси" за спеціальністю 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка"! Основна мета цієї освітньої програми це підготовка фахівця, здатного розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у електроенергетичній та електротехнічній галузях, що передбачає застосування теорій та принципів роботи електротехнічних пристроїв та електротехнологічних комплексів та здатного працювати в умовах сталого інноваційного науково-технічного розвитку суспільства, а також в умовах трансформації ринку праці через взаємодію з роботодавцями та іншими стейкхолдерами.

Що забезпечує освітня програма "Електротехнічні пристрої та електротехнологічні комплекси":

Майбутні висококваліфіковані фахівці опановують комп’ютерний інжиніринг, комп’ютерне моделювання та комп’ютерне проектування високоефективних електротехнологічних комплексів, електротехнічних пристроїв та електротехнічного обладнання для високотехнологічних галузей електроенергетики, електромеханіки, електротехніки, промисловості, транспорту, сільського господарства, побуту та спеціального призначення із застосуванням комп'ютерно-інтегрованих технологій та засобів автоматизації. Суттєвою перевагою випускників є якісні фундаментальні політехнічні знання, сучасні професійно-орієнтовані компетенції, вільне володіння іноземною мовою професійного спрямування, що дозволяє впевнено почуватися на міжнародному ринку праці.

Що таке «Електротехнологічний комплекс»?

Технологічні процеси, що використовують електричну енергію, називаються електротехнологічними. Вони реалізуються за допомогою електротехнологічних комплесів, що складаються з наступних елементів:

Автоматизована система управління (АСУ) та локальні системи автоматичного керування, що забезпечують регулювання параметрів технологічного процесу для забезпечення високих показників якості;

Джерела електричної енергії, в якості якого може виступати електромережа енергосистеми, електромережа автономних транспортних засобів (електромобілі, сігвеї, електроскутери, електробайки тощо), перетворювач будь-якого виду енергії в електричну енергію (вітрогенератори, сонячні панелі, акумулятори, термопари тощо);

Електронні перетворювачі електричної енергії з одними параметрами в електричну енергію з іншими параметрами (інвертори, широтно-імпульсні перетворювачі, випрямлячі, трансформатори тощо) для узгодження параметрів джерела електричної енергії з параметрами електротехнологічного перетворювача енергії та системи керування;

Електротехнологічний перетворювач енергії перетворює електричну енергію в корисну енергію (технологічну) іншого виду (механічну, теплову, хімічну, гідравлічну, акустичну, світлову) для реалізації основного технологічного процесу;

Передавальні пристрої виконують передачу «технологічної» енергії з одними параметрами в «технологічну» енергію з іншими параметрами (механічні редуктори, мультиплікатори, гідро-, пневмопідсилювачі, пристрої каналізації теплової енергії, системи охолодження тощо) для узгодження параметрів електротехнологічного перетворювача енергії з параметрами робочої машини;

Робочі машини безпосередньо забезпечує реалізацію необхідних робочих процесів у конкретному технологічному процесі;

Технологічний об’єкт, який піддається перетворенням у результаті виконання технологічних операцій. Саме для нього і створюється електротехнологічний комплекс.

Термін «електротехнологічний комплекс» є досить об’ємним поняттям. Під ним можна розуміти як окрему електропідстанцію енергосистеми, так і велике промислове чи невелике приватне виробництво. Приклади комплексів: Електротехнологічний комплекс виробництва кабельних систем надвисоких напруг, Електротехнологічний комплекс для автономного теплопостачання, Електротехнологічний комплекс промислових теплиць, Електротехнологічний комплекс вітроенергетичної установки, Електротехнологічний комплекс регенерації енергії викидів, Енергоефективний електротехнологічний комплекс хлібокомбінату, Електротехнологічний комплекс дугової сталеплавильної печі, Електротехнологічний комплекс виробництва електромобілів, Електротехнологічний комплекс для виробництва твердого біопалива.

Що таке «Електротехнічний пристрій»?

Електротехнічний пристрій – це пристрій, який працює за допомогою електроенергії, перетворюючи її в будь-яку іншу енергію. У сучасному суспільстві, більшість приладів є електротехнічними, тому люди не можуть уявити своє життя без них. Електротехнічні пристрої можуть бути у вигляді окремого завершеного пристрою (кавоварка, електробайк) або елементарних складових (сонячна панель, вітрогенератор, електропривод, трансформатор, автоматичний вимикач) електротехнічних комплексів, електроустановок, будь-яких електричних схем, які забезпечують їх загальне функціонування як цілісної електричної системи.

Електротехнічні пристрої є елементами комп’ютерів та мікропроцесорних систем, мобільних телефонів, обладнання комп’ютерних і телекомунікаційних мереж, систем автоматизації, електричних мереж енергосистем, автоматизованого електропривода, систем електропостачання, електромобілів та електричного транспорту, систем управління, розподілу, виконання, захисту, індикації і т.д. Завдяки їм можливе створення електроустаткування будь-якого складності і призначення.

Які програмно-комп’ютерні засоби вивчаються в освітній програмі "Електротехнічні пристрої та електротехнологічні комплекси"?

Комп’ютерний інжиніринг, комп’ютерне моделювання та комп’ютерне проектування електротехнологічних комплексів, електротехнічних пристроїв та електротехнічного обладнання здійснюється за допомогою сучасних програмних комплексів.

Особливості вступу в 2024 році

На навчання для здобуття ступеня бакалавра приймаються вступники, які здобули повну загальну середню освіту (далі ПЗСО). Крім цього на перший рік навчання для здобуття ступеня бакалавра (зі скороченим строком навчання) приймаються вступникі на основі НРК5 з урахуванням вимог стандартів вищої освіти до рівня освіти осіб, які можуть розпочати навчання за освітніми програмами відповідної спеціальності та обсягу кредитів ЄКТС, необхідних для здобуття відповідного ступеня вищої освіти.

У 2024 році для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра використовують результати національного мультипредметного тесту (НМТ) з української мови, математики, історії України (обовʼязково) та фізики або іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської), або хімії, або біології, або географії або української літератури (четвертий предмет за вибором вступника). Також можна скористатись результатами НМТ 2022 року, НМТ 2023 року або результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2021 року (виключно повністю весь тест, що складався у відповідний рік, без можливості вибору предметів з різних років). Реєстрація для складання НМТ розпочнеться 14–березня та закінчиться 11–квітня. Основна сесія НМТ буду проводитись з 14 травня до 25 червня в Україні та 28 країні світу, тому скласти тестування можна навіть перебуваючи за межами країни. НМТ – це комплексний тест з чотирьох предметів, який складається на комп’ютері у спеціальних центрах тестування. Результат можна буде побачити одразу після завершення тестування, офіційні результати основної сесії стануть відомі не пізніше 2 липня. Детально про НМТ, структуру тестів та процедуру складання можна почитати на офіційному ресурсі Українського центру оцінювання якості освіти, який організовує та проводить тестування.

Окрім результатів НМТ або ЗНО вступники, які планують здобувати ступінь бакалавра у КПІ ім. Ігоря Сікорського, мають також обов’язково під час подання електронних заяв надати мотиваційний лист для вступу до університету. Мотиваційний лист – це викладена письмово у довільній формі інформація про зацікавленість у вступі до КПІ ім. Ігоря Сікорського та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони. Детальніше про мотиваційний лист, вимоги до нього та структуру можна почитати на сайті приймальної комісії КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Електронний кабінет вступники зможуть зареєструвати з 1 липня, а подавати заяви – з 19 липня по 31 липня. За державним замовленням (бюджет) можна подати до 5 заяв із зазначенням пріоритетності – від найвищого (1) до найнижчого (5). За кошти фізичних та/або юридичних осіб (контракт) можна подати до 10 заяв. Загалом за всіма базами вступу (повна загальна середня освіта, диплом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра, диплом бакалавра, диплом спеціаліста чи диплом магістра) та за всіма формами здобуття освіти сумарно одна людина може подати 15 заяв. Всі заяви, подані для вступу на навчання за державним замовленням, автоматично беруть участь у конкурсі на контракт. Рекомендацію для зарахування за державним замовленням буде надано 5 серпня, а до 8 серпня необхідно підтвердити в особистому електронному кабінеті вибір місця навчання та подати оригінали документів особисто або з допомогою накладання кваліфікованого електронного підпису.

Строки проведення вступної кампанії

Початок реєстрації електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів 01 липня
Початок реєстрації заяв
19 липня
Закінчення реєстрації заяв
31 липня 1800
Термін оприлюднення рейтингового списку вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення
не пізніше 05 серпня
Закінчення строку виконання вступниками вимог до зарахування на місця державного замовлення
не пізніше 1800 08 серпня
Термін оприлюднення списку вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб
І етап: не пізніше 10 серпня
ІІ етап: не пізніше 13 серпня
Закінчення строку виконання вступниками вимог до зарахування на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб
І етап: не пізніше 1700
12 серпня
ІІ етап: не пізніше 1700
15 серпня
Терміни зарахування вступників за державним замовленням
не пізніше 10 серпня
за кошти фізичних та/або юридичних осіб
І етап: не пізніше 13 серпня
ІІ етап: не пізніше 16 серпня

Організація конкурсного відбору

Для конкурсного відбору осіб, які вступають на перший курс Факультету електроенерготехніки та автоматики (спеціальність 141: Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка) для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО та НРК5 зараховуються бали:

  • НМТ 2024 року з чотирьох конкурсних предметів (перший, другий, третій, четвертий предмети);
  • НМТ 2023 року з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій предмети);
  • або НМТ 2022 року з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій предмети);
  • або ЗНО 2021 року з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій предмети) для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО;
  • або ЗНО 2021 року з двох конкурсних предметів (перший, другий предмети) для здобуття ступеня бакалавра на основі НРК5;
  • матурального іспиту з двох основних предметів (польська мова, математика) та двох додаткових предметів (історія, іноземна мова, або біологія, або фізика та астрономія, або хімія за вибором вступника) для громадян Республіки Польща;
  • вступного іспиту для іноземців з предметів, визначених Правилами прийому на навчання для здобуття вищої освіти до Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” в 2024 році.

У передбачених Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році випадках, результати співбесіди з тих самих предметів зараховуються замість НМТ.

 

Розрахунок конкурсного бала

Конкурсний відбір проводиться на основі конкурсного бала та розгляду мотиваційних листів відповідно до Порядку прийому та Правил прийому.

Для вступу на перший курс Факультету електроенерготехніки та автоматики (спеціальність 141: Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка) для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО та НРК5 за результатами НМТ 2024 року конкурсний бал обчислюється за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1*П1 + К2*П2 + К3*П3 + К4*П4) / (К1 + К2 + К3 + К4) + ОУ ,

де П1, П2, П3, П4 – оцінки з першого, другого, третього та четвертого предметів;
К1, К2, К3, К4 – вагові коефіцієнти оцінок предметів, які для спеціальності 141 дорівнюють відповідно К1=0.3 (українська мова), К2=0.5 (математика), К3=0.2 (історія України), К4=0.5 (фізика) або К4=0.25 (іноземна мова), або К3=0.2 (біологія або хімія, або географія, або українська література);
ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів КПІ ім. Ігоря Сікорського для вступу до КПІ ім. Ігоря Сікорського за шкалою від 0 до 10 балів.

Для вступу на перший курс Факультету електроенерготехніки та автоматики для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО та НРК5 за результатами НМТ 2023, НМТ 2022 років або ЗНО 2021 року, а також матурального іспиту, конкурсний бал обчислюється за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1*П1 + К2*П2 + К3*П3) / (К1 + К2 + К3) + ОУ ,

де П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів.

Для вступу на перший курс Факультету електроенерготехніки та автоматики для здобуття ступеня бакалавра на основі НРК5 за результатами ЗНО 2021 року з двох предметів конкурсний бал обчислюється за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1*П1 + К2*П2) / (К1 + К2) + ОУ .

де П1, П2 – оцінки з першого (українська мова / українська мова і література) та другого (математика, або історія України, або іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія, або географія) предметів.

Особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх за поданням Міністерства молоді та спорту України, зараховуються оцінки по 200 балів з двох двох конкурсних предметів за вибором вступника.

Остаточно конкурсний бал множиться на галузевий (ГК) коефіцієнт шляхом його множення на їхній добуток, причому ГК дорівнює 1.02 для поданих заяв з пріоритетністю 1 та 2 та 1.00 в інших випадках.

Якщо розрахований конкурсний бал перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Для самостійного розрахунку конкурсного бала можна скористатися калькулятором конкурсного бала на сайті приймальної комісії КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Офіційні документи

Загальна інформація про вступ на бакалаврат до КПІ ім. Ігоря Сікорського в 2024 році

Вступ на бакалаврат за результатами Національного мультипредметного тесту (НМТ) або за сертифікатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) в 2023 році Завантажити

Правила прийому до КПІ ім. Ігоря Сікорського в 2024 році

Правила прийому на навчання для здобуття вищої освіти до Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» в 2024 році Завантажити

Додатки до правил прийому до КПІ ім. Ігоря Сікорського в 2024 році

Положення про порядок подання і розгляду апеляцій вступників до Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Завантажити

Положення про випускників системи доуніверситетської підготовки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», які досягли особливих успіхів у навчанні Завантажити

Вартість навчання в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»у 2024/2025 навчальному році Завантажити

Перелік вагових коефіцієнтів оцінок предметів національного мультипредметного тесту для спеціальностей Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Завантажити

Перелік конкурсних предметів у сертифікаті Українського центру оцінювання якості освіти при вступі на основі ПЗСО в 2021 році (вступних випробувань, творчих конкурсів) Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Завантажити

Перелік конкурсних предметів у сертифікаті Українського центру оцінювання якості освіти при вступі на основі НРК5 в 2021 році Завантажити

Адреса Відбіркової комісії Факультету електроенерготехніки та автоматики:

Україна, 03056, м. Київ, вул. Політехнічна, 37, корпус 20, кімната 112. Галузь знань: 14 "Електрична інженерія", спеціальність: 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", освітня програма підготовки: "Електротехнічні пристрої та електротехнологічні комплекси".

“Гаряча лінія” відбіркової комісії ФЕА: (+380 99) 030-96-63

Електронна пошта відбіркової комісії ФЕА: vk.fea@lll.kpi.ua